Zupa grzybowa

Patio Poznań
Zupa grzybowa
145

Views

kulinaria (13)Polacy są tym narodem, który doskonale zna smak grzybów i stara się wykorzystywać je pod różnymi postaciami. I jeśli chodzi o polskie kulinaria, to niewątpliwie jednym z tych dań, gdzie grzyby lubimy stosować są zupy grzybowe.
Ze świeżych, czy z suszonych? Zależy, jakie mamy. Grzyb, jeśli jest prawidłowo wysuszony, zachowuje w sobie wszystkie swoje walory smakowe i aromatyczne. Jeśli więc nie mamy grzybów świeżych, po suszone możemy też spokojnie sięgnąć. A jak je przygotować? Odpowiednio namoczyć. A gdy już zostaną namoczone, należy je w lekko osolonej wodzie podgotować. Razem z tą wodą grzyby przelewa się do przygotowanego wcześnie bulionu drobiowego, wołowego, czy warzywnego i razem jeszcze z około 30 minut gotuje. Zresztą zupa będzie gotowa w momencie, kiedy grzyby będą już miękkie.
A z czym taką zupę podawać? Można z tradycyjnym makaronem. Można też z ziemniakami. To wszystko zależy od naszego gustu. Pamiętajmy tylko, żeby po grzyby sięgać wyłącznie do sprawdzonych źródeł, aby mieć pewność, że je się grzyby jadalne.

Pozostałe artykuły o gotowaniu online:

Zupa grzybowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Review Overview
User Rating:
0/5
(147 votes)
0 Comment
  1. admin

    Niespodobal mi sie ten wpis.

Comments are closed.